Pszenmix – wartościowa karma dla wielu zwierząt

O wszystkie zwierzęta hodowlane trzeba dbać w odpowiedni sposób. Niezwykle ważne jest, aby zapewniać im prawidłowe warunki bytowania oraz bogaty w minerały i witaminy pokarm. Tylko wówczas zwierzęta się prawidłowo rozwijają oraz są dorodne. Co więcej prawidłowe żywienie obniża w dużym stopniu ryzyko wystąpienia wielu chorób, które często potrafią zdziesiątkować stado i tym samym zmniejszać jego produktywność. Takich sytuacji każdy hodowca może uniknąć wdrażając do diety zwierząt pszenmix.

Czego potrzebują zwierzęta hodowlane?

W naszym kraju do najczęściej hodowanych zwierząt należy bydło, trzoda chlewna oraz drób. Niektórzy hodowcy decydują się również na hodowlę owiec, koni, kóz i zwierząt futerkowych.

Niezwykle ważną rolę w życiu tych wszystkich osobników pełni prawidłowo dobrana dieta. Ważne jest, aby była ona bogata w witaminy, białka oraz poszczególne składniki mineralne. Dużą rolę odgrywa również włókno pokarmowe. Aby hodowanym zwierzętom zapewnić witalność oraz dobre zdrowie warto stosować odpowiednie mieszanki paszowe, które to uzupełnią niedobory oraz umożliwią prawidłowy rozwój zwierząt.

Czym charakteryzuje się pszenmix?

Powstaje on podczas produkcji izoglukozy. Surowcem bazowym jest pszenica o znacznie lepszych parametrach od pszenicy paszowej.
Początkowy proces produkcji tej karmy polega na zmieleniu ziaren pszenicy i dokładnym oddzieleniu okrywy nasiennej od pozostałej części ziarna. W dalszym etapie procesu technologicznego zostaje odseparowana część skrobi oraz gluten. Pozostała płynna masa jest odwirowana i odparowana z dużej części wody, a później w postaci półpłynnej natryskiwana na odseparowane wcześniej okrywy nasienne. Wytworzony w taki sposób produkt w porównaniu ze zwykłą pszenicą paszową posiada:

  • zawartość białka wyższą nawet do 21 procent
  • wyższą suchą masę, a niższą wilgotność – nawet o 7 procent,
  • wyższy poziom aminokwasów – do 60 procent
  • wyższy poziom włókna – do 6.80 procent

Produkt ten charakteryzuje się posiadaniem bardzo przyjemnego aromatu, który sprzyja zwiększeniu poboru paszy przez poszczególne zwierzęta.

Pszenmix – wartościowa pasza dla wielu zwierząt

Produkt ten jest powszechnie dostępny na rynku rolniczym. Na jego zakup decydują się przede wszystkim Ci hodowcy, którym zależy na dobrym zdrowiu oraz kondycji zwierząt.

Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru mix pszenny w postaci pelletu oraz płatków. Jego duża zaletą jest to, że nie posiada pylistej konsystencji, zatem nie szkodzi zdrowiu zwierząt. A dzięki stosowanej obróbce termicznej zyskuje bardzo wysoką czystość mikrobiologiczną oraz wartość energetyczną znacznie wyższą niż zwykła pszenicy. Można go śmiało porównać do wartości żywieniowej, jaką stanowi wysokiej jakości pszenica paszowa.

Karma ta doskonale nadaje się do żywienia wielu zwierząt hodowlanych. Można pośród nich wymienić:

  • trzodę chlewną
  • indyki
  • kury nioski
  • bydło mleczne i opasowe
  • gęsi, indyki oraz kaczki

Wdrożenie do diety tych osobników tego produktu zawsze niesie za sobą mnóstwo korzyści. Odpowiednio karmione zwierzęta cieszą się dobrym zdrowiem oraz szybko się rozmnażają. Mleko krów jest dobrej a mięso z trzody czy drobiu jest wysokowartościowe.