Poznaj najstarszą dzielnice Europy – Ateny!

Grecka stolica to kolebka cywilizacji europejskiej, pełna starożytnych oraz bizantyjskich zabytków. Zdecydowanie jest ciekawym miejscem dla turystów! Ateny są różnorodne i klimatyczne. Oferują niezwykłą lekcję historii, jak i wypoczynek na piaszczystej plaży! Zatem co warto zobaczyć w Atenach? Z pewnością jest kilka punktów na ateńskiej mapie, których nie należy omijać!

Zwiedzanie Aten! To musisz zobaczyć:

Akropol! To właściwie wizytówka greckiej stolicy, a nawet całego kraju. Jest to wzgórze górujące nad miastem na szczycie, którego znajduje się Pantenon — gigantyczna świątynia. Poza tym na terenie obiektu znajdują się mniejsze świątynie oraz dwa antyczne teatry. Całość wywiera naprawdę spore wrażenie!

Plac Syntagma, który jest najsławniejszym placem w Grecji to również obowiązkowy punkt dla turystów. Przy samym placu znajduje się zachwycający, neoklasycystyczny Stary Pałac Królewski oraz Grób Nieznanego Żołnierza. To tutaj co godzinę odbywają się widowiskowe ceremonię zmiany wart.

Ogród Narodowy! Dlaczego, warto go odwiedzić? By, się przekonać, że stanowi jeden z najciekawszych parków miejskich w Europie. Napotkamy tu bogactwo roślin, greckie żółwie i wolno latające papugi. Zwieńczeniem parku jest okazała aleja palmowa.

Wzgórze Lykabettus. Na jego szczyt można dostać się pieszą ścieżką lub kolejką. Jednak to spacer umożliwia podziwianie pięknych krajobrazów. Ze szczytu wzgórza rozpościera się ogromna, zachwycająca panorama miasta.

Agora ateńska i Hefajstejon, czyli centrum antycznego miasta z najlepiej zachowaną grecka świątynia Hefajstosa. Miejsce jest niezwykle klimatyczne, otoczone bujną zielenią oraz starożytnymi ruinami. Na obszarze agory znajduje się między innymi Muzeum Agory, czy też cerkiew Świętych Apostołów.

Skoro mowa o tym, co warto zobaczyć w Atenach, należy dodatkowo nadmienić takie obiekty jak Stadion Panateński, czy też Łuk Hadriana. Poza tym będąc, w greckiej stolicy warto odwiedzić jej słynną dzielnice Palte oraz zaliczyć spacer klimatycznymi uliczkami Anafiotiki.