Niepewne terminy kwitnących drzew

Kiedy w Japonii kwitną wiśnie

Kwitnienie wiśni w Japonii jest zależne od czynników pogodowych, jednak zwykle następuje to w czasie wiosennym, czyli rozpoczyna się końcem marca, by w maju urzekać mieszkańców całym majestatem pięknego ukwiecenia drzew. Warto jednak śledzić informacje w telewizji, by mieć jak najdokładniejsze informacje i nie spóźnić się na to zjawisko dziejące się w Japonii wraz z nadejściem wczesnej wiosny. Z uwagi na ciepły klimat na wyspie Okinawa drzewa kwitną już w styczniu, a w różnych rejonach Japonii mogą zacząć kwitnąć w różnym czasie właśnie z uwagi na temperaturę i warunki klimatyczne, jednak w Tokio sezon ten rozpoczyna się na przełomie marca i kwietnia. A w chłodnym ogólnie Hokkaido kwiaty w pełni rozkwitają pod koniec maja. Japonia zróżnicowana klimatycznie powoduje takie właśnie różnice pomiędzy tym wydarzeniem.

Dlatego, również terminy związanych z kwitnieniem, festiwali mogą być różne i zmieniać się w zależności od obradzania drzew. Więc jeśli planujesz urlop w Japonii, może to być nie lada wyczyn aby dokładnie zaplanować wypad, no chyba że pozwolisz sobie na elastyczność i przemieścisz się do innego miejsca w razie potrzeby, aby zmienić miejsce pobytu, by uczestniczyć wraz z mieszkańcami w uroczystości. Wiadome jest to, że nie każdy może sobie pozwolić na taką elastyczność, warto więc sprawdzić kiedy kwitnienie się odbywało w poprzednich latach, by mniej więcej chociaż zaplanować swój wyjazd. Warto tam być, bo podczas festiwali można zaopatrzyć się oczywiście w pamiątki związane ze świętem, obejrzeć spektakle oraz najeść się tradycyjnych japońskich potraw, które również są nie lada atrakcją dla wszystkich.

W Japonii święto drzew i związane z tym hanami jest obchodzone z największym oddaniem. Jest to święto bardzo ważne dla Japończyków. Jednak nie tylko tam rosną drzewa wiśniowe i dzieją się festiwale, o których możesz usłyszeć również, więc niech cię to nie zaskoczy. Faktem jednak jest to że to właśnie Japonia czyni to święto czymś co jest dla kraju również wizytówką i staje się rozpoznawalne i z nią kojarzone, nie z kaprysu lecz od wielu, wielu lat. Stając się w historii tradycją, która zmieniając się z czasem w końcu ukształtowała się na dobre, jednak ciągle się rozwijając.